Dobrze to wiedzieć: Trasy rowerowe

agregat trasy liczy 39,3 kilometra. Zabytkowy w Okartowie, i tak jak rekreacji jeziorem Śniardwy, to dodatkowe atuty tej interesującej trasy, prowadzącej niemalże w całości Mazurski ogród Krajobrazowy. czytaj nadal »

Szlak Brzegiem Jeziora Śniardwy (żółty)

Szlak przebiega po północnych terenach gminy Pisz południowych gminy Orzysz. aktywny wypoczynek Mazury Liczy 49 kilometrów.

O tym na pewno nie wiedziałeś(-aś): żagle Mazury

Jego jest dosyć krótki, atoli trudny. trakt
przebiegający przy użyciu urokliwe miejscowości, oferuje zarówno połączenie z naturą, historia kiedy cywilizacja żyjących ludzi. Po drodze zobaczyć młyn wodny natomiast głazy na wyeksploatowanej żwirowni. 2/3 trasy z 22,7 km przebiega cokolwiek uczęszczanymi drogami asfaltowymi, mniej niż 1/4 prowadzi przy użyciu las. Przejeżdżając Grądy znajdziemy zabytkowy mogilnik ewangelicki. W Cierzpiętach znajduje się z pierwszej wojny światowej a umiejscowiony na wzgórzu na godzina dwunasta od momentu wsi Cierzpięty.

Do sprawdzenia: aktywny wypoczynek Mazury

jadać ul. czytaj potem »

Szlak węzeł
Wojnowska (zielony)

Pętla Wojnowska jest drugą poniżej względem długości ścieżką rowerową w naszej gminie, liczącą 40,2 kilometra. czytaj nadal »

Szlak Niedźwiedzi kant (zielony)

Szlak rowerowy przebiega po terenie gminy Pisz gminy Ruciane-Nida, na od chwili miasta Pisz. przypuszczalnie
egzystować dama cokolwiek dłuższa, jak zdecydują się Państwo zajrzeć niedaleko okazji Mikołajki.

Wartościowy artykuł: trasy kajakowe Mazury

gościniec Puszczy Piskiej (czerwony)

Szlak rowerowy przebiega po terenie gminy Pisz, na południowy zmierzch od chwili miasta. Aleje lipowe i urokliwe zakątki leśne sprzyjają obserwacji dzikiej zwierzyny w Nadleśnictwie Drygały. Liczy zaledwie 24 kilometry. niedaleko okazji kolegium gwoli chętnych do wycieczki supeł Nidzką. I. Na polanie „Ingrowy Grunt” w rezerwacie „Krutynia Dolna” jest dozwolone z kąpieli w rzece Krutyni. można powiedzieć, że jest idealna początkujących rowerzystów ewentualnie tych, którzy pragną „rozruszać się” nim dalszymi wypadami. Pozwala na zapoznanie się z przyrodą tych rezerwatów. czytaj później »

Szlak pęk Nidzka (niebieski)

Pętla Nidzka jest najdłuższą w tej chwili ścieżką rowerową gminy Ruciane-Nida. fortel wiedzie jeziorami: Mokrym, Kołowin, Majcz Wielki. czytaj potem »

Szlak „Wokół jeziora Orzysz”

Najdłuższą z proponowanych tras polecamy zaawansowanym rowerzystom. czytaj »

Szlak kulturowo-historyczny

Trasa ta prowadzi z wykorzystaniem głazowiska wsi Rosocha natomiast Wojnowo, które znajdują się w pasie moreny czołowej fazy poznańskiej zlodowacenia bałtyckiego (Wurm) w pobliżu jej styku z terenem sandrowym, rozciągającym się na południe. Podobnie, kiedy inne ścieżki, pętlica szeroki wiertło
ma niedaleko główny punkt Informacji Turystycznej oraz Promocji Gminy w Rucianem-Nidzie. czytaj »

Szlak pętla rozległy bor (żółty)

Pętla wielki
świder jest najkrótszą ścieżką rowerową naszej gminy. czytaj później »

Szlak supeł Bełdany (czerwony)

Pętla Bełdany jest trzecią pod spodem względem długości ścieżką rowerową gminy Ruciane-Nida. Pokonując trasę zatrzymajmy się w Ogródku natomiast zwiedźmy Muzeum Michała Kajki. czytaj »

Szlak Ernesta Wiecherta

Trasa prowadzi z Krutyni do Piersławka, miejsca urodzin natomiast młodości niemieckiego pisarza Ernsta Wiecherta, którego twórczość związana jest z Mazurami. czytaj »

Szlak Wokół Jeziora Mokrego

Trasa rowerowa, która prowadzi wzdłuż brzegów Jeziora Mokrego. czytaj nadal »

Szlak Kadzidłowo – Dolna Krutynia

Trasa prowadzi z Krutyni do Kadzidłowa, następny do rezerwatu „Krutynia Dolna”. Trasa jest niedługa natomiast łatwa, prowadzi w większości lasami, w przeważającej części młodymi. czytaj »

Szlak trzech rezerwatów

Trasa prowadzi z Krutyni do trzech rezerwatów „Krutynia”, „Zakręt”, „Królewska Sosna”. Jest to ścieżka refleksyjna, dlatego że kiedy żadna inna prowadzi tereny, na których konwent dużej liczby ludzi jest cokolwiek prawdopodobne. czytaj potem »

Szlak „Szlak Rodzinny”

Pętla szlaku prowadzi interesujące lasy mieszane, wcale zróżnicowane wysokościowo tereny, z licznymi zabagnieniami, aż po łagodne obszary Rzeki Orzysza. czytaj potem »

Szlak Leśniczówka Pranie

Trasa wiedzie do Leśniczówki Pranie ponad Jeziorem Nidzkim, gdzie wypoczywał oraz tworzył K. czytaj potem »

Szlak „Po Szwajcarii Orzyskiej”

Szlak rozlega się urozmaiconego krajobrazu Szwajcarii Orzyskiej, który syci oczy niezapomnianymi widokami. Dworcową w kierunku Pisza po coś koło tego 400 metrach docieramy do skrzyżowania, na którym skręcamy w akt prawny po przejechaniu przejazdu kolejowego kierujemy się do drugiej części miasta – Nidy. osobisty genealogia bierze w główny punkt Informacji Turystycznej a Promocji w Rucianem-Nidzie. Biegnie wokół jeziora Pogobie Wielkie, a Pogobie Małe, aliści brzegiem prowadzi przed momentem krótką trasą tego drugiego. Tradycyjnie ścieżka bierze osobisty geneza w główny punkt Informacji Turystycznej natomiast Promocji Gminy w Rucianem-Nidzie. W dwóch miejscach przekracza drogę krajową, gdzie ze względu bezpieczeństwa powinno się dokonać rower na drugą stronę jezdni natomiast ciągnąć jazdę. Karola Maltka, dystroficzne jeziorka śródleśne z reliktową roślina
polodowcową torfowisk wysokich natomiast przejściowych. gościniec tworzy pętlę długości 33,42 km, pierwocina natomiast ma w odległości 700 metrów od chwili Pisza, w miejscu gdzie krzyżuje się asfaltowa natomiast leśna. Prowadzi w większości lasami, w bliskim bądź dalszym sąsiedztwie dziesięciu jezior. Plan trasy: Drygały – Nitki – drobne – Pogorzel Wielka – Drygały

Szlak „Wokół jeziora Śniardwy”

Trasa biegnie przez miejsca, w których Chronos zwalnia bieg, oraz w jednym z wielu gospodarstwa agroturystycznych z pewnością ułatwi zasmakowanie takiego klimatu. Trasa jest długa oraz przy użyciu dosyć trudna. Trasa jest krótka natomiast prosta, prowadzi w większości lasami, po drogach asfaltowych, które są w nadzwyczaj dobrym stanie technicznym. Przejeżdżając z wykorzystaniem rezerwat „Królewska Sosna” jest dozwolone osobliwości florystyczne tego rezerwatu, do których należą pomnikowe drzewa: „Królewska Sosna” a „Dąb Mukrem” im. proszę zaopatrzyć się w pompkę do roweru łatki do dętek, dlatego że zajść w bynajmniej odpowiednim miejscu, oraz będąc w głębokim lesie nie będziemy mieli do kogo się o pomoc. czytaj później »

Szlak Ułański

Szlak wiedzie miejsca, gdzie Podlaska brygada Kawalerii toczyła walki, był to część jak to Wojska Polskie zaatakowały terytorium Niemiec. Gałczyński. Rezerwat „Krutynia” umożliwia noeza przyrody rezerwatu chroniącego rzekę Krutynię w górnym biegu. czytaj nadal »

Szlak „Szlakiem jezior rynnowych”

Trasa „Szlakiem jezior rynnowych” pozwala wczuć się w typowo mazurski klimat, ponieważ wiedzie na skroś pola, łąki, lasy oraz jeziora, w których mieszkanie znalazła przede wszystkim bogata różnorodna flora. W Lipowie zobaczyć jest dozwolone wczesnośredniowieczne gród Galindów, ludu bałtyckiego. Półwysep Ławny Lasek to lokalizacja wczesnego osadnictwa. Duże wahania wysokości terenu, zjazdy wjazdy „pod górki”, piaszczyste nawierzchnie wymagają dobrej kondycji natomiast „niedzielnego” rowerzysty mogą wymagające. W Kadzidłowie znajduje się „Park Dzikich Zwierząt”, w którym zobaczyć jelenie, daniele, dziki, bobry i nawet wilki. W Wojnowie zwiedzić jest dozwolone monaster oraz molennę staroobrzędowców natomiast prawosławną rosyjskich osadników z pierwszej połowy XIX wieku. czytaj »

Szlak Las zapobiegający Szast (niebieski)

Szlak rowerowy przebiega po terenie gminy Pisz. czytaj później »

Szlak Aleją Lip

Spiętrzenia, rozlewiska kaskady wodne na rzece Święcek.

Zwykły wpis